Pokyny pro praní rukavic

Výrobky GORE-TEX® jsou nejen trvanlivé, ale i snadné na údržbu. Pravidelná péče zajistí vynikající vlastnosti výrobku a prodlouží jeho životnost. Dodržujte pokyny výrobce. Obvykle je najdete na vnitřním štítku.

Kliknutím zobrazíte konkrétní pokyny pro údržbu a praní:

Oblečení
Obuv
Rukavice
Než oděv vyperete, zapněte úplně přední zip, kapsy a zipy na otvorech a připevněte všechny pásky a klopy. Dodržujte pokyny výrobce, abyste zachovali jedinečné funkční vlastnosti.
Praní
Perte v pračce v teplé vodě (40 ºC), použijte program pro syntetická vlákna a jen malé množství tekutého pracího prostředku. Máchejte dvakrát a omezte ždímání, aby se oděv nezmačkal. Nepoužívejte práškové prací prostředky a produkty, které obsahují změkčovače, avivážní prostředky, odstraňovače skvrn nebo bělicí přípravky, protože tyto látky poškozují funkční vlastnosti oděvu. Neperte se silně znečištěnými oděvy.
Bělení
Nepoužívejte bělicí přípravky s obsahem chlóru.
Sušení
Sušte je na šňůře nebo v sušičce; zvolte teplé a jemné sušení. Jakmile bude oděv suchý, sušte ho dalších 20 minut v sušičce, aby se obnovila trvanlivá vodoodpudivá úprava (DWR) vnější textilie.
Žehlení
Pokud oděv nemůžete vysušit v sušičce, vyžehlete ho do sucha. Zvolte jemné žehlení (teplé bez páry) a vložte mezi oděv a žehličku ručník nebo utěrku. Tento postup pomůže obnovit vodoodpudivou úpravu DWR na vnější textilii.
Chemické čištění
Společnost Gore doporučuje domácí praní. Pokud je nutné profesionální chemické čištění, požádejte čistírnu, aby pro máchání použila čirý destilovaný roztok uhlovodíku a před sušením postříkala vnější textilii prostředkem DWR. Dodržujte pokyny výrobce.
Vodoodpudivá úprava
Pokud už není možné obnovit úpravu provedenou ve výrobě, aplikujte na vnější textilii impregnační přípravek, který je v prodeji v obchodech s outdoorovým vybavením ve spreji nebo jako přípravek aplikovaný praním.
Snadná údržba svrchních oděvů GORE-TEX® (praní, sušení a obnova vodoodpudivé úpravy DWR)

Speciální péče
 • Oděvy GORE-TEX® potlačující lidský pach perte neparfémovanými pracími prostředky po 40 hodinách použití v terénu
 • Brodicí gumáky vybavené neoprenovými botami perte pouze v ruce ve studené vodě a sušte je odkapáním. Nepoužívejte avivážní prostředky.
Praní
Vyčistěte vnější povrch hadříkem nebo kartáčem a vlažnou vodu. Výrobce může doporučit přípravky určené k péči o kožené výrobky. Vytřepejte z obuvi písek, kamínky a hlínu. Pokud je v obuvi vyjímatelná stélka, vyjměte ji a vytřepejte.
Chemické čištění
Neprovádí se.
Žehlení
Neprovádí se.
Bělení
Nepoužívejte bělicí přípravky s obsahem chlóru.
Sušení
Sušte obuv přirozeně při mírné teplotě. Vyhněte se přímému zdroji tepla. Dobrým řešením jsou konvekční sušičky obuvi.
Vodoodpudivá úprava
Nedoporučujeme používat vodoodpudivé vosky a mazadla, protože mohou ovlivnit prodyšnost obuvi. Používejte pouze krémy, leštidla, změkčovače a tužicí přípravky doporučené výrobcem.
Odstranění nečistot
Dodržujte pokyny výrobce obuvi.
Snadná údržba obuvi GORE-TEX® (praní a sušení)

Speciální péče o obuv GORE-TEX® potlačující lidský pach

Odstraňovače pachů ve spreji a maskovací spreje nemají vliv na funkčnost membrány GORE-TEX®.

Dodržujte pokyny výrobce rukavic, abyste zachovali jedinečné funkční vlastnosti.

Praní
Perte rukavice v ruce ve vlažné vodě s malým množstvím pracího prostředku. Nepoužívejte avivážní prostředky.
Chemické čištění
Neprovádí se.
Žehlení
Nežehlete.
Bělení
Nepoužívejte bělicí přípravky s obsahem chlóru. Mohly by rukavice poškodit.
Sušení
Po vyprání rukavici jemně promačkejte od prstů až po zápěstí, aby se z ní vytlačila přebytečná voda. Při sušení rukavice otočte tak, aby otvor pro zápěstí směřoval dolů. Nesušte je na přímém slunci nebo na topném tělese. Kožené rukavice sušte při pokojové teplotě. Rukavice se syntetickým povrchem je možné sušit při nízké teplotě v sušičce.
Vodoodpudivá úprava
Pravidelně obnovujte vodoodpudivou úpravu, aby se na rukavici neustále tvořily kapičky. Použijte impregnační prostředek vyrobený na vodní bázi.
Odstranění nečistot
Použijte prostředek pro předpírku, jako například Shout® nebo Spray 'n Wash®, a dodržujte pokyny výrobce. Důkladně vymáchejte.
Snadná údržba rukavic GORE-TEX® (praní, sušení a obnova vodoodpudivé úpravy DWR)

Návod k údržbě
 • Částečně suché rukavice si oblečte a sevřete ruce v pěst, aby se rukavice opět vytvarovaly.
 • Vlhké rukavice nepokládejte na jiné oděvy. Mokrá barvená kůže může barvit.
 • Chraňte rukavice před mechanickým poškozením sponami, hranami lyží a jinými ostrými předměty.
 • Pokyny pro vracení produktů

  Pouze produkty GORE-TEX® jsou dodávány se záruku nepromokavosti GUARANTEED TO KEEP YOU DRY®.

 • Obnova vodoodpudivosti

  Tato vodoodpudivá úprava však není trvalá. Dobrá zpráva je, že vodoodpudivou funkci vnější textilie GORE-TEX® můžete velmi snadno obnovit.

 • Informace o opravách

  Opravy lze provádět pomocí souprav na provádění oprav. Pokud váš oděv GORE-TEX® vyžaduje trvalou opravu, obraťte se na autorizovanou opravnu.