Laminát GORE-TEX®

Vnější tkanina
Membrána GORE-TEX®
Podšívka

Všechny oděvy GORE-TEX® jsou ošetřeny ultratenkou trvanlivou vodoodpudivou úpravou (DWR), která se nanáší na nejsvrchnější vrstvu textilie. Voda tak vytváří na povrchu vnější textilie kapičky a stéká z ní, místo aby vsakovala dovnitř.

Aby bylo možné využít membránu GORE-TEX® při výrobě hotového produktu, musí se nejprve vložit mezi vysoce kvalitní podšívku a vnější textilii. Tomuto spojení membrány a podpůrného materiálu se říká laminát GORE-TEX®.

Vodoodpudivost

Konstrukce laminátu

Přečtěte si víc o třech základních konstrukcích laminátu GORE-TEX®.

Dvouvrstvá konstrukce

Tato konstrukce, ve které je membrána GORE-TEX® nalaminována pouze na vnější textilii, je ideální pro širokou škálu outdoorových aktivit. Výhodou je, že volně vložená podšívka poskytuje větší pohodlí při nošení a umožňuje všestranné použití výrobku. Tuto konstrukci je možné spojit s izolační vrstvou, takže ten, kdo má oblečení na sobě, zůstane v teple a suchu.

Třívrstvá konstrukce

Na rozdíl od dvouvrstvé konstrukce je v tomto případě membrána GORE-TEX® slaminována s vnější textilií a podšívkou. Výhodou je, že mezi jednotlivými vrstvami nevzniká tření. Tím se snižuje opotřebení výrobku a riziko trhání, což znamená ještě delší životnost.

Konstrukce Z-liner

Membrána GORE-TEX® je spojena s lehkou textilií a mezi vnější textilii a podšívku je volně zavěšena ochranná podšívka. Výhodou je, že je třeba spojit méně švů a výrobce tak získává větší svobodu z hlediska využití materiálu pro módní tvorbu. Tuto konstrukci je možné spojit s izolační vrstvou.

Podlepení švů

Každý steh ve švu může propouštět vlhkost. Abychom dosáhli maximální nepromokavé ochrany, používáme proto pásku GORE-SEAM®. Každý šev v oděvech, obuvi a rukavicích GORE-TEX® podlepují vyškolení výrobci v certifikovaných továrnách, kteří využívají patentované vybavení společnosti Gore.

Podívejte se na video

Páska k podlepování švů GORE-SEAM® Tape

Technologie GORE-TEX® pro outdoorové

Technologie GORE-TEX® pro obuv

Technologie GORE-TEX® pro rukavice