Naše historie

Základem značky GORE-TEX® bylo od samotného počátku přání umožnit outdoorovým nadšencům užívat si outdoorové aktivity v pohodlí a s maximální ochranou.

Od roku 1976 byly technologie Gore při nesčetných dobrodružstvích po celé zeměkouli a dokonce i na Měsíci. S nezměrnou dávkou energie, zdrojů a nadšení pokračujeme v inovaci a vyvíjíme nové technologie a řešení, abychom vyhověli požadavkům dnešních outdoorových nadšenců.

1959

Wilbert L. („Bill“) a Genevieve („Vieve“) Goreovi zakládají v suterénu svého domu v Newarku ve státě Delaware společnost W. L. Gore & Associates. Bill opouští zaměstnání ve společnosti DuPont, aby se naplno věnoval nevyužitému potenciálu, který podle jeho přesvědčení skýtá polytetrafluoroetylen (PTFE).

1969

Syn Bob Gore vytváří ePTFE neboli expandovaný polytetrafluoroetylen tím, že za určitých podmínek rychle roztáhne polytetrafluoroetylen. Výsledkem je neuvěřitelně silný, mikroporézní materiál s mimořádnými vlastnostmi včetně nízké absorpce vody a dobré odolnosti vůči povětrnostním vlivům.

1970

Gore podává žádost o první z mnoha patentů pro produkty GORE-TEX® vyrobené se značkovým polymerem Gore – expandovaným polytetrafluoroetylenem (ePTFE).

1976

Gore získává první komerční objednávku na materiál GORE-TEX® – první prodyšnou, nepromokavou a větruvzdornou textilii.

1979

Začínají se používat podlepovací stroje GORE-SEAM® a pásky GORE-SEAM®.

1980

Komerční uvedení dvouvrstvého materiálu GORE-TEX® a rukavicové vložky GORE-TEX®.

1981

Při první vesmírné misi NASA jsou astronauti na palubě raketoplánu Columbia oblečeni ve skafandrech vyrobených za použití materiálu GORE-TEX®.

1982

Komerční uvedení nosné textilie GORE-TEX® z-liner.
Vynález kotníkové obuvi z materiálu GORE-TEX®; udělen patent.

1989

Začíná platit záruka GUARANTEED TO KEEP YOU DRY®.

1990

Tým mezinárodní expedice v Antarktidě má na sobě při přechodu kontinentu oblečení GORE-TEX®. Jeden průzkumník uvádí, že mu tento materiál zachránil život.

1998

Komerční uvedení materiálu GORE-TEX® PACLITE®.

2003

Komerční uvedení rukavic GORE-TEX® XCR®.

2006

2009

Komerční uvedení materiálu GORE™ OPTIFADE™ Concealment.

2010

Komerční uvedení produktů GORE-TEX® Active a obuvi GORE-TEX® SURROUND™.

Dnes

Textilie GORE-TEX® volí stovky nejprověřenějších světových značek outdoorového vybavení jako svou hlavní technologii pro nepromokavou, větruvzdornou a prodyšnou ochranu; každý rok se na trhu objevuje celá řada nových produktů a stylů. A cesta pokračuje.